HOME

ANALÝZA a LÉČBA

ON-LINE DIAGNÓZA

PRODUKTY

FÓRUM a OHLASY

SALÓNY

MENU
Padání  vlasů  —  AlopeciePadání  vlasů  —  AlopeciePadání; vlasů - Alopecie

Padání vlasů

Padání nebo úbytek vlasů je většinou signálem pro nějaký typ dysfunkce vlasové pokožky.

Nejdůležitější je objevit příčinu padání vlasů, protože zázračný přípravek proti všem druhům vypadávání vlasů neexistuje. Na této stránce si zjistíte, jak rozeznat jednotlivé typy padání vlasů.

Nejlepším postupem je se svěřit do péče odborníka, který za použití digitálního mikroskopu a zejména svých zkušeností zhodnotí stav vlasové pokožky, vlasů a jejich kořínků. Objeví tak příčinu problému, navrhne řešení, ale dá Vám také reálný odhad na zlepšení kvality a množství vlasů. Tento proces se nazývá trichologické vyšetření a můžete se objednat do pražské pobočky online nebo si zvolte trichologický salon v dalších městech ČR.

Padání vlasů je příznak problému vlasové pokožky


Další příčiny mohou být například:

  • nerovnováha hormonů (antikoncepce, těhotenství, zvýšená funkce štítné žlázy)
  • stres
  • špatná životospráva
  • užívání nevhodných kosmetických přípravků

Toto jsou případy, u kterých se dá vypadávání vlasů ovlivnit.

Androgenní alopecie - padání vlasů u mužů

Jedná se o genetický výpadek vlasů, způsobený zvýšenou hladinou mužského hormonu (testosteronu). Tento hormon působí na vlasový kořínek, ten se zužuje a posouvá ho k horním vrstvám pokožky. Toto zkracuje další růstové fáze. Vlasy jsou tak slabší a náchylnější k okolním vlivům a mají tak tendenci dříve odumírat. V menší míře je testosteron přítomný i u žen. Jeho hladina se může měnit v přechodovém věku nebo po porodu.

Proti androgenní alopecii se bojuje velmi obtížně. Doporučujeme používat pouze vyživující a hydratační kosmetické přípravky a dodržovat hygienické návyky. Díky tomu se dá výpadek zpomalit a oddálit, ne však zcela zastavit. Jediné skutečné řešení je pak transplantace vlasů, doporučujeme Inter Clinic.

geneticke vypadavani vlasu
Ukázka genetického vypadávání vlasů - 3 generace.

Pádání vlasů u žen - po porodu

vypadavani vlasu po porodu graf 
Vypadavání vlasů po porodu - graf ukazuje procenta zdravých vlasů v růstové fázi.

Alopecie areata

Jedná se o nebolestivé, nezánětlivé onemocnění pokožky, které je charakteristické vypadanými ložisky, kterých může být více, a mohou se vyskytovat na jakékoliv ochlupené části těla. Ložiska mohou po těle cestovat. V těchto místech se může změnit struktura nebo odstín vlasů.

Tento typ onemocnění může vést až k totální ztrátě vlasů (alopecie totalis).

U Alopecie areata je přítomna genetická predispozice spolu se sníženým imunitním systémem, na jedince s tímto onemocněním má většinou velký vliv psychika.

Přípravky Kapyderm toto onemocnění pomáhají léčit tím, že pokožku vhodně hydratují a vyživují. Drží tak pokožku v dobré kondici, ale spouštěcí mechanismus k růstu vlasů musí dát organismus a psychika jedince sama.

alopecie areata alopecie areata
Alopecie Areata - ložisko

Doporučené přípravky:

Tonizující šampón na padání vlasů
Tonizující šampón na padání vlasů – Přináší vlasové pokožce všechny nezbytné živiny a zároveň ji posiluje a připravuje na aplikaci vlasového regenerátoru DT nebo N. Díky svému velkému obsahu vitaminových komplexů se přípravek používá jako prevence proti vypadávání vlasů a pro stimulaci obnovy vlasového cyklu.
Ampule DT
Ampule DT – Vynikající regenerace buněk s vysokou vyživující hodnotou papily. Zvyšuje a aktivuje krevní oběh, který podporuje tvorbu a růst vlasů. Vhodný u všech druhů léčby padání vlasů. Padání vlasů může být rozlehlé, náhlé, v pokročilém stadiu nebo může být způsobené nedostatkem potřebných látek. Vlasová pokožka nebývá prokrvovaná. Má dvojí působení – vnitřní a vnější.
tonikum alogenico
Tonikum Alogenico – Androgenetická alopecie a ucpávání vlasových papil patří v současnosti mezi jedny z nejobtížněji řešitelných vlasových problémů. Má za následek postupné uzavření a udušení vlasové papily a tím pádem její odumření, což vede k zastavení růstu vlasu. Obsahuje rostlinné výtažky bohaté na síru v koloidním stavu, jež slouží k uvolnění a vyčištění vlasové papily. Další z obsažených součástí, N. D. M., navíc blahodárně působí na krevní průtok v papile, čímž zvyšuje její zásobování kyslíkem a stimuluje růstovou aktivitu vlasu. Tonikum rozpouští zatuhlý mazotok, který je častou příčinou padání vlasů.
kolagen
Kolagenová emulze – Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení.
kolagen
Vitamíny ShOck - proti vypadávání a nadměrnému maštění vlasů – Kombinace dvou mikrořas (spiruliny a chlorelli) a jedné makrořasy (porpyrhy) indikované na všechny druhy alopecie, zvyšující nutriční hodnotu pro uspokojení potřeby proteinů, vitaminů, a oligoelementů. Je to základní prvek pro regeneraci vlasů a řešení problému nadměrného maštění (tvoření mazu, tuku) kožní papily.

A také všechny produkty pro vypadávání vlasů.

Náš TIP: Domácí kůra na padání vlasů, pokud je vlasová pokožka v pořádku

Vlasy mýt Šampónem padání vlasů. Po mytí aplikujte Ampule DT, které aplikujeme po každém mytí po dobu jednoho měsíce. Tuto kůru opakujeme 3x ročně. Tip: Objednejte si Zvýhodněný balíček proti vypadávání vlasů.

U ostatních druhů ztráty vlasů je důležité řešit vždy příčinu padání: