HOME

ANALÝZA A LÉČBA

ON-LINE DIAGNÓZA

PRODUKTY

FÓRUM

SALÓNY

 

Péče o vlasy

Šampóny

- výběr šampónu je velmi důležitý. Vybírejte vždy podle tipu pokožky a vlasů.

Vhodný šampón je takový, který má kyselé pH a neobsahuje silikony. Takový, který šetrně odstraní z pokožky nečistoty a mastnoty. Na trhu je spousta šampónů s vysokým obsahem silikonu. Co to způsobuje? Silikon obaluje vlasy tak, aby byly lesklé, ale zároveň neustále zanáší vlasovou pokožku. Silikon ucpává vlasové folikuly a brání tak přísunu živin do vlasové cibulky, vlasy jsou pak nevyživené, suché, lámavé a mají tendenci se více mastit a vypadávat.

Kyselé pH he zase důležité pro udržení přirozeného klimatu vlasové pokožky.

Mytí vlasů

Vlasy myjte vždy podle potřeby. Vlasy myjte vždy 2x poprvé šampón napěníte, spláchněte, tím smyjete z pokožky různé nečistoty a mastnoty působit podle návodu prodejce. Šampón je důležité důkladně spláchnout, poté je vysušit ručníkem a fénem.

Doporučujeme vlasy fénovat po každém mytí. Z důvodu, aby na pokožku dlouho nepůsobila voda, která má vysoké pH a tím dehydratuje a dráždí vlasovou pokožku.

Doporučujeme používat fén, u kterého se dá nastavit teplota vzduchu a je vícerychlostní. Fénujte vlasy z přiměřené vzdálenosti 15-20cm na nejrychlejší stupeň a na střední teplotu.

Kondicionéry a balzámy

Kondicionéry obecně nedoporučujeme, protože takřka vždy mají vysoký obsah silikonu, který jak jsme již uvedly, zacpává vlasovou pokožku a obaluje vlasy, které jsou pak špatně vyživené.

Balzám je pro vlasy vhodnější, neutralizuje alkalické zbytky, je vhodný na vyživení narušených vlasových vláken, ustaluje pH , čímž jsou vlasy lesklejší, zdravější jemnější a silnější.

Balzám nanášíme na vlasy po umytí šampónem. Aplikujeme pouze na vlasy, ne na pokožku a necháme působit 5-10 minut. Dbejte vždy na dobré spláchnutí.

Maska

Regeneruje vlasy do hloubky, je vhodné ji používat preventivně, např.: 1x měsíčně nebo po náročných chemických úpravách (trvalá, barva, atd. ...).

Náš tip:

- 30ml Enzymatického séra + 3 dávky Séra na tvorbu molekul - promíchat a nanést na vlasy. Necháme působit cca 30 minut, pro zintenzivnění můžeme vlasy zabalit do ručníku. Tato kůra působí také na navázané vlasy (mrtvé).

 

KAPYNATURA - vyživující doplňky stravy

KAPYDERM představuje svoji řadu KAPYNATURA: produkty zcela přírodního původu, vyvinuté vědeckým oddělením laboratoře Kapyderm.
Tyto vitaminové komplexy přinášejí nutriční prvky, nahrazující v případě nutnosti ty, které organismu chybějí a proto doporučujeme jejich aplikaci. Jejich konzumace orální cestou doplňuje externí (zevní) topické terapie, které provádíme s pomocí našich dermotrikologických produktů.

ShOck - proti vypadávání a nadměrnému maštění vlasů
Kombinace dvou mikrořas (spiruliny a chlorelli) a jedné makrořasy(porpyrhy) indikované na všechny druhy alopecie, zvyšující nutriční hodnotu pro uspokojení potřeby proteinů,  vitaminů, a oligoelementů. Je to základní prvek pro regeneraci vlasů a řešení problému nadměrného maštění (tvoření mazu, tuku)kožní papily.

Složení:
Řasy: chlorela, porphyra, spirulina.
vitaminy proti padani a masteni vlasu

ReVital - regenerace pokožky
Jeho komponenty se řadí mezi doplňky stravy, indikované při různých epidermických onemocněních: psoriáze, dermatitidě, stárnutí kůže atd. Kromě toho napomáhají tomu, aby buňky brzdily volné radikály (způsobující stárnutí), čímž přispívají k celkovému zlepšení pokožky.

Složení:
pupalkový olej, olej z brutnáku lékařského, vitamíny E, želatina, glicerin.

vitaminy pro regeneraci pokozky

DePure - detoxikace organismu
Doplněk stravy, jehož funkcí je pročištění hepatického systému (jater a žlučníku) a ledvinového systému (ledviny)fluidizace krve, zvýšení množství moče, čímž pomáhá odstranit nahromaděné toxiny, způsobující různé dermické anomálie. Kromě toho snižuje depilační efekty, které mají v našem organismu androgeny a proto je blahodárný pro zdraví a správné fungování naší pokožky a vlasů.

Složení:
kopřiva dvoudomá, pampeliška (smetanka) lékařská, boldovník vonný, zemědým lékařský, máta peprná.

vitaminy pro detoxikaci

 

PRODÁVÁ SE POUZE VE SPECIALIZOVANÝCH KADEŘNICKÝCH A KOSMETICKÝCH SALÓNECH.

SLOŽKY

SPIRULINA:

 1. Obsahuje proteiny (60% - 8 zásadních aminokyselin,mastné kyseliny (gamalenolinovou kyselinu, atd.); vitamíny (A – ve 20 krát větším množství, než je to, jež obsahuje mrkev. Tento vitamín  je nepostradatelný pro růst a zdravý stav buněk; B12 – podporující tvorbu červených krvinek; E 3 krát větší množství než pšeničné klíčky – působí jako buněčný antioxidant); oligoelementy (CU: dodání krve do kapilární sítě, ZN – tvorba buněk – růst a obnova tkáně, udržuje mazové žlázy a Fe – působí na přísun krve a kyslíku do tkání.

   CHLORELLA (nebo také CHLORELA):

 1. Obsahuje proteiny (aminokyseliny), vlákna (usnadňuje trávení), chlorofyl (fluidizuje krev, což znamená více červených krvinek a více kyslíku) a nukleové kyseliny (ADN a ARN)
 2. Působí jako faktor růstu – stimuluje regeneraci poškozených tkání

PORPHYRA:

 1. Vitamíny (A,B,E a jiné), proteiny (aminokyseliny), mastné kyseliny (olejové a linolinové) oligoelementy (Fe, Mn, P, Zn, atd.)

PUPALKOVÝ OLEJ A OLEJ Z BRUTNÁKU LÉKAŘSKÉHO:

 1. Působí jako katalyzátory pro celkové zdraví
 2. Posilují imunitu organismu
 3. Pomáhají předcházet civilizačním chorobám
 4. Omlazují pokožku

VITAMÍN E:

 1. Pomáhá udržovat propustnost buněčných membrán (regenerace tkání) a působí jako antioxidant (tento je potřebný k udržení integrity pokožky a také zabraňuje jejímu stárnutí)
 2. Jeho nedostatek může být příčinou následujících zdravotních potíží: anemie, destrukce červených krvinek, svalové degenerace, poškození ledvin, sterility u mužů a potraty u žen. Naopak, jeho nadbytek může vyzvat poruchy metabolismu.

KOPŘIVA:

 1. Obsahuje organické kyseliny ( kávovou,mravenčí, octovou, atd.), karoteny, minerální soli (Fe, Ca, Si, S, K, Mn, atd.). Kromě toho obsahuje i slizy a flavonoidy
 2. Má posilňující,remineralizující, diuretické a  čistící účinky.

MÁTA PEPRNÁ:

 1. Má čistící účinky (podporuje tok žluči)
 2. Stimuluje trávení (podporuje vstřebávání živin)

BOLDO LIST (BOLDOVNÍK VONNÝ)

 1. Odstraňuje z krve toxické látky (žlučník, ledviny, játra)

PAMPELIŠKA (SMETANKA) LÉKAŘSKÁ:

 1. Má vynikající očišťující účinky: působí jako hepatorenální prostředek. Používá se specielně k léčbě kožních chorob (akné, ekzémů, dermatitidy, psoriázy, atd.)

ZEMĚDÝM LÉKAŘSKÝ:
- Vlastnosti: diuretické (zvyšuje vylučování moče), tonizující (fluidizace krevního oběhu v ledvinách a játrech). Kromě toho obsahuje flavonoidy (hepatoprotektivní látky).

 

Vypadávání vlasů >
Mastné vlasy >
Lupenka >
Suchá pokožka >
Seboroická dermatitida >

 

 

Copyright 2006-2008 © Kapyderm - Viva La Vida s.r.o., Anglická 388/1 120 00, Praha 2 telefon: +420 224 241 581