HOME

ANALÝZA a LÉČBA

ON-LINE DIAGNÓZA

PRODUKTY

FÓRUM a OHLASY

SALÓNY

MENU
Suchá  vlasová  pokožka  —  Suchá  pokožka — Suchá pokožka - Lupy

Lupy ve vlasech

Suchá pokožka neboli dehydratovaná pokožka je způsobena vysoušením pokožky. Její nejčastější příčinou bývá nedostatečný pitný režim nebo používání nevhodných kosmetických přípravků.

Příčinou lupů na vlasové pokožce může být celá řada. Pokud Vás trápí lupy dlouhodobě, může to být díky přemnožení určitého druhu kvasinek, které se přirozeně vyskytují ve vlasové pokožce. Jejich regulaci zajistíte použitím tonika Fungi Active, ideálně v kombinaci s Kolagenovou emulzí, která dodá pokožce zpět elasticitu a hydratuje ji.

Díky vysušení má pokožka snahu se odlupovat a svědit. Ztrácí také svoji přirozenou pružnost (elasticitu), tím pádem je napnutá (stresová pokožka), nedodává vlasovým cibulkám dostatečnou výživu a negativně také ovlivňuje mazové žlázy. Konzistence mazu se stává hustější a zanáší tak vlasovou cibulku.

Vždy po umytí je vhodné vlasy vysušit fénem, aby na pokožce dlouho nepůsobila voda, která má vysoké pH a tím přispívá k dehydrataci pokožky.

lupy procedura
Ukázka výsledku jednoho použití přípravků Kapyderm proti lupům.

jak se zbavit lupů
Jak se zbavit lupů.

lupy procedura
Pokožka kompletně zbavená vrstvy lupů a připravená na regeneraci.

Strukturu pokožky může také narušit časté barvení nešetrnými barvami s vysokým obsahem peroxidu (například světlé odstíny). Proto doporučujeme používat místo barvy spíše přeliv na kyselé bázi, který díky nízkému pH (kyselé) vlasy spíše regeneruje a pokožku nepodráždí (obsahuje pouze 1,2% peroxidu namísto 3-12%).

Doporučené přípravky:

sampon na suche vlasy
Šampón na suchou pokožku – jemný druh šampónu, který pokožku hydratuje a vyživuje, obnovuje lipidový ochranný plášť. Nedráždí, ale důkladně očistí a připraví na použití kúry. Vyrovnává přirozeně kyselé prostředí vlasové pokožky.
sampon proti lupum
nebo šampón proti lupům - Vlasy myje s jemností, s důrazem však působí proti lupům způsobenými ať už přemnoženými mikroorganismy, nebo díky dysfunkci vlasové pokožky a s tím spojenou mitózou.
esenciální olej proti lupům
Olejíček K1 – Obsahuje hydratační, balzamické, čistící, obnovovací a vyživovací složky. Jeho přednostním účinkem je regenerace buněk nahrazujících a obnovujících poškozená místa vlasové pokožky.
organická rašelina na lupy
Organická rašelina – Ulevuje návalům krve, prokysličuje pokožku až do hloubky. Má exfoliační účinky, zároveň proti plísním, regenerační, hydratační, vyživující a prokrvující složky. Velmi doporučovaný na všechny typy loupání kůže.
kolagen
Kolagenová emulze – Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení.
fungi active tonikum na houby
Tonikum Fungi Active – Přípravek je složen z produktů, které prokázaly vysokou účinnost při léčbě lupů i v boji s houbami a bakteriemi, jakožto prvotními příčinami vzniku lupů. Dále také potlačuje mitózu kožních buněk.
K115
K115 – Produkt má čistící, regenerační a vyživovací účinky. Zbavuje svědění pokožky a s tím spojené neestetické projevy. Neobsahuje kortikoidy, nemá žádné vedlejší účinky.
ampule N
Ampule N - Používá se ve všech případech pokročilé alopecie, jemně prokravuje pokožku a dodává vlasovým kořínkům potřebné živiny.

 

Náš TIP: Domácí kůra při suché pokožce

Šampón na suché vlasy – použití 3x týdně, vždy umýt hlavu dvakrát (poprvé se smyjí nečistoty a mastnoty, při druhé aplikaci již mohou na pokožku působit aktivní látky šampónu – necháme působit 3-5 minut), po opláchnutí naneseme na pokožku

Kolagenovou emulzi aplikujeme hlavně na pokožku a protáhneme do vlasů, necháme působit 5-10 minut, poté smyjeme. Jednou týdně aplikujeme po umytí Kolagenovou emulzi smíchanou s jednou polovinou Ampule N.

Ampule N a Kolagen aplikujeme pouze na vlasovou pokožku. Necháme působit hodinu až dvě. Poté smyjeme vodou a aplikujeme na pokožku druhou polovinu Ampule N, lehce vmasírujeme a vlasy vysušíme.

ampule N kolagen kolagen

Tato kúra rychle hydratuje pokožku, navrací její elasticitu, Ampule N dodává potřebné stopové a minerální látky, pokožku prokrvuje a prokysličuje, zároveň má antibakteriální účinek, který může zbavit lupovitosti, kterou způsobuje přemnožení nežádoucích mikroorganismů. Celkově tak podporuje růst vlasů a zamezuje jejich vypadávání.